HABER AKIŞI

Meslek seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler

 Tarih: 06-08-2020 11:42:42
  HABER VİDEOSU
Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih dönemi stresini yaşıyorlar. Akademisyenler tercih dönemine giren öğrencilere en çok istedikleri mesleği seçmeleri konusunda uyardı.

Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih dönemi stresini yaşıyorlar. Tercih dönemine giren öğrencilere akademisyenler en çok istedikleri mesleği seçmeleri konusunda uyardı.

 Her yıl yapılan YKS sınavı bu yıl Covid-19'un gölgesinde gerçekleşti. Sınav stresi ve koronavirüs stresini aynı anda yaşayan öğrenciler sınavların açıklanmasıyla tercih maratonuna girdi. Henüz bölüm /üniversite tercihi konusunda karar verememiş adaylara tavsiyelerde bulunan İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sudi Apak, Havacılık Yönetimi Öğretim Üyesi Erdal Dursun ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Haluk Recai Cezayirlioğlu, endüstri mühendisliği, havacılık ve lojistik alanlarında bilgi verdi.

 

“Endüstri mühendisliği önemli bir meslek gurubu”

Endüstri mühendisliği son zamanlarda yükselen meslek gurupları arasında ve iş imkânı açısından önü açık bir sektör olduğunu belirten ve bölüm hakkında bilgiler veren Endüstri Mühendisi Prof. Dr. Sudi Apak, “Endüstri mühendisliği son zamanlarda revaçta olan meslek gurupları arasında. Bu açıdan özellikle son dönemde endüstri mühendisliği çok önemli bir sektör haline geldi. Çünkü endüstri mühendisleri birçok işi aynı anda yapma kabiliyetine sahiptirler. Bu sektörün çalışma alanında özellikle dijitalleşme çok önemli. Fabrikalarda son teknoloji robotlaşma, otomotiv, kimya, tekstil, gıda gibi sektörler ön planda oluyor. Sanayide görev alma imkânları oluyor. Ayrıca servis hizmetlerinde; bankacılık, sigortacılık dallarında endüstri mühendisleri çok önemli roller oynuyor. Finansın yan sektörleri dediğimiz faktöring, leasing, borsa işlemleri özellikle kantitatif matematik bilgileri kuvvetli olan adaylara tavsiye edeceğim bu dölümü tavsiye ediyorum” dedi. 

 

“En çok istediğiniz mesleği seçin”

Öğrencilerin tercih döneminde zorlandığını belirten ve adaylara kendilerine en uygun mesleği seçme konusunda önerilerde bulunan Apak, “Öğrenciler en çok istediği ve sevdiği meslekleri seçsinler. Bunun yanı sıra piyasada geçerliliği olan ve yeni teknolojilere açık olan meslekleri seçerlerse daha başarılı olurlar. Aynı zamanda Türkiye'de şuan en çok ilgi gören meslekler arasında sağlık sektörü ön planda görünüyor. Bunun yanı sıra mühendislik dalları özelliklede bilgisayarla bağlantılı olanları düşünebilirler. Öğrenciler meslek seçimlerinden sonra seçtikleri bu mesleği bir yandal ile güçlendirmeleri daha faydalı olur. Özellikle genç arkadaşlarımız bütün bu faktörleri göz önüne aldığı zaman hem Türkiye'de hem dünyada geçerli dallar üzerine ihtisaslaşmalarını tavsiye ederim. Burada önemli olan dış dünyayı takip etmeleridir. Ayrıca Türkiye'yi iyi bilmeleri açısından güzel bir dil bilgisi ve İngilizce bilgisi çok önemli. En azından yayınları takip edecek düzeyde bilgileri olması gerekli. Bu dallarda mühendis olarak başlayıp daha sonrasında yönetici olan arkadaşlarımız var. Burada iş planlaması ve risk yönetimi ön plana çıkıyor. Esenyurt bölgesinde 3 bin tane fabrika var ve bu bölgelerde çalışma alanları bulunuyor. Öğrencilerimiz buralarda staj yapma imkânı bulabiliyorlar” şeklinde konuştu.

 

“Havacılık yönetimi lisans programımız bu yıl ilk defa başlayacak ”

Özellikle havacılık sektörünün Türkiye'de gelecek projeksiyonlarını her zaman güçlü tutan programlar arasında olduğunu belirten aynı zamanda insanların ulaştırma ihtiyaçlarının hiçbir zaman son bulmayacağını söyleyen İstanbul Esenyurt Üniversitesi Havacılık Yönetimi Öğretim Üyesi Erdal Dursun, “İnsanların sağlık, giyinme, barınma gibi ihtiyaçlarının yanı sıra durdurulamayan bir ihtiyacı da ulaşım. Günümüzün en güvenilir ulaşım şekli de havacılık, hava yolu ulaşımı. Üniversitemizde buna uygun çok güzel bir simülatörümüz var. Gerçek bir uçaktan kesit, kabin simülatörüne sahibiz. Daha önce açmış olduğumuz ön lisans programlarında havacılık alanlarında çalışmalar yaptık, ciddi mezunlar yetiştirdik. Bu yıl bunu lisans programıyla taçlandırdık. Havacılık yönetimi lisans programımız bu yıl ilk defa başlayacak. Öğrencilerimiz hem uygulamalı eğitim alacaklar hem de sektörel temsilcilerle birebir görüşme fırsatı yakalayacaklar” dedi. 

 

“Havacılık bir tutkudur, havacılık bir yaşam tarzıdır”

Havacılık sektörü sadece pilot teknisyen ve kabin memurundan oluşmadığını, bunun yanı sıra bu organizasyonu yöneten kalifiye elemanlara ihtiyaç duyulduğunu ayrıca havacılığın bir yaşam tarzı olduğunu belirten ve havacılık bölümünü tanıtan Dursun , “Esasında öğrencilerimiz havacılık programlarına bilinçli olarak gelirler. Havacılık bir tutkudur, havacılık bir yaşam tarzıdır. Arkadaşlarımızın büyük bir kısmı bu ilgiyi, bu yaşam tarzını yakalayarak geliyorlar. Bu bir diploma programı ve diploma programının sağlamış olduğu birçok avantaj var. Eğer sektörde ciddi olarak kalifiyeli olarak çalışacaklarsa havacılık yönetimi programını tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Arkadaşlarımız özellikle kamu kurumu otoriteleri dediğimiz Ulaştırma Bakanlığı himayelerindeki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde çeşitli idari pozisyonlarda çalışma imkânı bulabiliyor. Bunun dışında özellikle Türkiye'de devreye giren yap- işlet- devret modeli havacılık terminal işletmelerinden yer işletmelerine kadar havacılığın aslında birçok tarafında uluslararası ölçekte kurum ve kuruluşlarda yönetici olarak yer alabilirler” ifadelerini kullandı.

 

“Lojistik sektörü sadece taşımacılık anlamına gelmez”

Pandemi süreciyle birlikte lojistik sektörünün öneminin daha da anlaşıldığını ve bu alanda faaliyetlerin yoğunlaştığına değinen İstanbul Esenyurt Üniversitesi Uluslararası Lojistik Ve Taşımacılık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Haluk Recai Cezayirlioğlu “Öğrencilerimizi bekleyen zorlu bir dönem var. Öncelikle gerçek iş hayatını temsil eden ve gerçek iş hayatının modelini laboratuarını oluşturan üniversiteler ön plana geçiyor. ‘Üniversiteler iş imkânını, staj imkânını ve dört senelik üniversite hayatlarında proje yapmalarını sağlıyor mu?' diye kontrol etmeleri gerekir. Türkiye'de son zamanda bakıldığında telaffuz edilen kelimelerin başında sağlık geliyor fakat ikinci ve üçüncü kelimelere baktığımızda lojistik ile ilgili olduğunu görüyoruz. Lojistik ve tedarik zinciri olmasaydı sağlık malzemeleri, gıda malzemeleri bütün bu e-ticaret üzerinden yaptığımız satın almaların hiçbiri bize ulaşmazdı. Lojistik dediğimiz zaman sadece taşımacılık aklımıza gelmesin. Bunun depolanması, dağıtımı, tedariği, çeşitli ülkelerden ulaşımı, bekletilmesi ve son müşteriye kadar getirilmesi kara, deniz ve hava ulaşımlarını kapsayan bir konu” dedi. 

 

“Ülkemiz lojistik sektörüne uygun bir konumda”

Ülkemizin lojistik sektörü açısından avantajlı bir konumda olduğunu belirten ve Lojistik bölümünü tercih edecek olan öğrencilere bölüm hakkında bilgiler veren Cezayirlioğlu, “Lojistik mesleği yükselişte olan bir sektör. Ülkemiz lojistik sektörüne uygun bir konumda. Üç kıtanın birleşiminden ve 10-14 koridordan oluşan doğal bir lojistik üssüyüz. Altyapımızı güçlendirerek gelişen bir ülke olarak terminaller ve lojistik köyler kurmaya devam ettiğimiz sürece 300 bin mezunumuza iş imkânı sağlanacağını düşünüyorum. Öğrenciler üniversite tercihlerinde lojistik bölümünü seçerken üniversitenin sanayi ve lojistik altyapılarına ne kadar yakın olduğuna ve bu alanla ilişkilerini ve etkileşiminin ne derecede olduğuna dikkat ederek tercih yapmalarını tavsiye ederim. Ayrıca öğrenciler okullarında okuduğu esnada iş hayatlarını yerinde yaşayarak öğrenmeleri çok önemli. Bunun için staj imkânlarını göz önüne almaları gerekir” şeklinde konuştu.

YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başladı. 2020 YKS Adayları tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr'den yapacaklardır.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
Başarı Gençlerden, Destek Büyükşehirden Başarı Gençlerden, Destek Büyükşehirden Bursa Büyükşehir Belediyesi Robokod Robotik Kodlama ve Yazılım Otobüsü öğrencile..
Bursaspor, Giresunspor Maçı Hazırlıklarına Başladı Bursaspor, Giresunspor Maçı Hazırlıklarına Başladı Altınordu’yu 2-0 mağlup ettikten sonra bir gün izin yapan Bursaspor, TFF 1. Lig’..
Hırsız Ve Definecilerden Bıktı, Köye Mobese Sistemi Kurdu Hırsız Ve Definecilerden Bıktı, Köye Mobese Sistemi Kurdu Bursa’da doğal güzellikleriyle ön plana çıkan köye hırsız ve defineciler dadandı..
Bozulan Araçlarını Çalıştırmak İçin İterken Başka Araç Gelip Vurdu Bozulan Araçlarını Çalıştırmak İçin İterken Başka Araç Gelip Vurdu Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde, yolda kalan aracını iten kişiye başka bir ot..
  BURSASPOR HABERLERİ
Ali Akman Değerine Değer Katıyor Ali Akman Değerine Değer Katıyor Bursaspor’un 18 yaşındaki futbolcusu Ali Akman, ilk 2 haftada attığı 2 golle far..
Bursaspor Ara Vermedi Bursaspor Ara Vermedi Ligin ilk maçında Adana Demirspor’a mağlup olan Bursaspor, Altınordu maçı hazırl..
Bursaspor’un maçları TRT’de Bursaspor’un maçları TRT’de TFF 1. Lig’de sezon yarın oynanacak Menemenspor – Altınordu maçıyla başlayacak. ..
  DÜNYA HABERLERİ
Japonya'dan insanlığı umutlandıran gelişme! Japonya'dan insanlığı umutlandıran gelişme! Japon ışık ekipmanı üreticisi Ushio, insana zarar vermeden yeni tip koronavirüsü..
Cemal Kaşıkçı cinayetinde kan donduran yöntem! Cemal Kaşıkçı cinayetinde kan donduran yöntem! Cemal Kaşıkçı cinayetinin perde arkasındaki tüm gelişmeler tek tek ortaya çıkıyo..
Suudi Arabistan'dan flaş umre açıklaması Suudi Arabistan'dan flaş umre açıklaması Suudi Arabistan'ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yaklaşık..
Türkiye - Yunanistan heyetleri arasındaki NATO karargahındaki toplantı tamamlandı Türkiye - Yunanistan heyetleri arasındaki NATO karargahındaki toplantı tamamlandı Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında "Ayr..
  EKONOMİ HABERLERİ
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Dolar 7,5700 liradan, euro ise 8,9840 liradan güne başladı.
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum İstanbul serbest piyasada dolar 7,5000 liradan, avro 8,8360 liradan güne başladı..
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: İnşaat sektöründen güzel haberler gelmeye devam ediyor Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: İnşaat sektöründen güzel haberler gelmeye devam ediyor Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İstihdam alanında oldukça kuvvetli olan..
Bakan Selçuk: 'Devlet korumasından yararlanmış 805 gencimizi kamuda istihdam edeceğiz' Bakan Selçuk: 'Devlet korumasından yararlanmış 805 gencimizi kamuda istihdam edeceğiz' Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasında..
  SİYASET HABERLERİ
İletişim Başkanlığına yeni görev İletişim Başkanlığına yeni görev Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İletişim Başkanlığına "stratejik iletişim ve kr..
NATO karargahında kritik toplantı! NATO karargahında kritik toplantı! Mili Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye-Yunanistan askeri heyetl..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sayın Macron senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un sözlerine tep..
Kirli ittifakın korkusu; Başkan Recep Tayyip Erdoğan! Kirli ittifakın korkusu; Başkan Recep Tayyip Erdoğan! Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Doğu Akdeniz'deki hakları konusundaki k..
  SAĞLIK HABERLERİ
Şaşılık her yaşta tedavi edilebilir Şaşılık her yaşta tedavi edilebilir Göz Hastalıkları Uzm. Doç. Dr. Emrullah Beyazyıldız, çoğunlukla erken yaşta ya d..
Vücut Ve Beyin Egzersizleri Alzheimer  Riskini Azaltıyor Vücut Ve Beyin Egzersizleri Alzheimer Riskini Azaltıyor Uzmanlar, dengeli beslenme, vücut ve beyin egzersizlerinin alzheimer hastalığı r..
Son 24 saatte korona virüsten 68 kişi hayatını kaybetti Son 24 saatte korona virüsten 68 kişi hayatını kaybetti Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 68 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini,..
Uzmanlar Uyarıyor! Uzmanlar Uyarıyor! Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Elif Dinçer, dolgu ve botoks hakkında bilgilend..
  EĞİTİM HABERLERİ
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor... Yüz Yüze Eğitim Başlıyor... Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum program..
Ek kontenjana başvuracaklara ön lisans tavsiyesi Ek kontenjana başvuracaklara ön lisans tavsiyesi 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) yerleştirme sonuçları sonrası boş kalan..
AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor? AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor? Eğitimini açıköğretim üzerinden devam ettiren vatandaşlar, yeni dönem sınavların..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 2 2 0 0 5 1 6 +4
2 Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 6 +4
3 Göztepe 2 1 0 1 6 2 4 +4
4 Fatih Karagümrük 2 1 0 1 5 2 4 +3
5 Beşiktaş 2 1 0 1 4 2 4 +2
6 Antalyaspor 2 1 0 1 3 1 4 +2
7 Hatayspor 2 1 0 1 2 0 4 +2
8 Fenerbahçe 2 1 0 1 2 1 4 +1
9 Kasımpaşa 2 1 1 0 2 1 3 +1
10 BB Erzurumspor 2 1 1 0 3 3 3 0
11 Sivasspor 2 1 1 0 2 3 3 -1
12 Kayserispor 2 1 1 0 1 2 3 -1
13 Konyaspor 1 0 0 1 0 0 1 0
14 Gaziantep FK 2 0 1 1 3 5 1 -2
15 Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 1 -2
16 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 1 -2
17 Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 1 -3
18 Denizlispor 2 0 1 1 1 5 1 -4
19 MKE Ankaragücü 1 0 1 0 1 2 0 -1
20 Çaykur Rizespor 2 0 2 0 1 4 0 -3
21 Başakşehir FK 2 0 2 0 0 4 0 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 Ankara Keçiörengücü 2 2 0 0 3 0 6 +3
2 Samsunspor 2 1 0 1 3 0 4 +3
3 Adana Demirspor 2 1 0 1 4 2 4 +2
4 Adanaspor 2 1 0 1 1 0 4 +1
5 Tuzlaspor 2 1 0 1 1 0 4 +1
6 Balıkesirspor 2 1 1 0 3 2 3 +1
7 Bursaspor 2 1 1 0 3 3 3 0
8 Altınordu 2 1 1 0 2 2 3 0
9 Bandırmaspor 2 1 1 0 2 2 3 0
10 İstanbulspor 2 1 1 0 2 2 3 0
11 Ankaraspor 2 1 1 0 1 2 3 -1
12 Ümraniyespor 2 1 1 0 2 4 3 -2
13 Altay 2 0 1 1 1 2 1 -1
14 Boluspor 2 0 1 1 1 2 1 -1
15 Akhisarspor 2 0 1 1 0 1 1 -1
16 Eskişehirspor 2 0 1 1 0 1 1 -1
17 Giresunspor 2 0 1 1 2 4 1 -2
18 Menemenspor 2 0 1 1 1 3 1 -2
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 1 1 0 0 4 1 3 +3
2 Başkent Akademi FK 1 1 0 0 3 0 3 +3
3 Serik Belediyespor 1 1 0 0 2 0 3 +2
4 Etimesgut Belediyespor 1 1 0 0 1 0 3 +1
5 Sakaryaspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
6 Turgutluspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
7 Karacabey Belediyespor 1 0 0 1 1 1 1 0
8 Kastamonuspor 1 0 0 1 1 1 1 0
9 Kırklarelispor 1 0 0 1 1 1 1 0
10 Sivas Belediyespor 1 0 0 1 1 1 1 0
11 Tarsus İdman Yurdu 1 0 0 1 1 1 1 0
12 Van Spor 1 0 0 1 1 1 1 0
13 Bayburt Özel İdare Spor 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Elazığspor 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Bodrumspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
16 Kırşehir Belediyespor 1 0 1 0 0 1 0 -1
17 1922 Konyaspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
18 Pendikspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
19 Pazarspor 1 0 1 0 1 4 0 -3
20 Kardemir Karabükspor 1 0 1 0 0 3 0 -3
Takım O G M B A Y P AV
1 1928 Bucaspor 1 1 0 0 3 1 3 +2
2 Fatsa Belediyespor 1 1 0 0 2 0 3 +2
3 Artvin Hopaspor 1 1 0 0 2 1 3 +1
4 Çankaya FK 1 1 0 0 1 0 3 +1
5 Diyarbekirspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
6 Arnavutköy Belediye 1 0 0 1 2 2 1 0
7 Belediye Derincespor 1 0 0 1 2 2 1 0
8 Kemerspor 2003 1 0 0 1 1 1 1 0
9 Payasspor 1 0 0 1 1 1 1 0
10 Yeşilyurt Belediyespor 1 0 0 1 1 1 1 0
11 1877 Alemdağspor 1 0 0 1 1 1 1 0
12 Edirnespor 1 0 1 0 1 2 0 -1
13 Kızılcabölükspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
14 Manisaspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
15 Ofspor 1 0 1 0 1 3 0 -2
16 Nevşehir Belediyespor 1 0 1 0 0 2 0 -2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/09/2020 Fatih Karagümrük vs Başakşehir FK
 26/09/2020 Kayserispor vs BB Erzurumspor
 26/09/2020 Göztepe vs Gaziantep FK
 26/09/2020 Hatayspor vs Kasımpaşa
 26/09/2020 Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor
 27/09/2020 Çaykur Rizespor vs Alanyaspor
 27/09/2020 Konyaspor vs Beşiktaş
 27/09/2020 Sivasspor vs MKE Ankaragücü
 27/09/2020 Galatasaray vs Fenerbahçe
 28/09/2020 Antalyaspor vs Denizlispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/09/2020 Adanaspor vs Ankara Keçiörengücü
 26/09/2020 Ümraniyespor vs İstanbulspor
 26/09/2020 Akhisarspor vs Balıkesirspor
 26/09/2020 Bursaspor vs Giresunspor
 27/09/2020 Bandırmaspor vs Samsunspor
 27/09/2020 Ankaraspor vs Adana Demirspor
 27/09/2020 Altay vs Eskişehirspor
 28/09/2020 Boluspor vs Altınordu
 28/09/2020 Menemenspor vs Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/09/2020 Elazığspor vs Serik Belediyespor
 26/09/2020 Pazarspor vs Tarsus İdman Yurdu
 26/09/2020 Sivas Belediyespor vs Bayburt Özel İdare Spor
 26/09/2020 Van Spor vs Kırklarelispor
 26/09/2020 Başkent Akademi FK vs Turgutluspor
 26/09/2020 Kırşehir Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 26/09/2020 Bodrumspor vs Kastamonuspor
 26/09/2020 Karacabey Belediyespor vs 1922 Konyaspor
 26/09/2020 Pendikspor vs Kardemir Karabükspor
 26/09/2020 Sakaryaspor vs Eyüpspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/09/2020 Çankaya FK vs Yeşilyurt Belediyespor
 26/09/2020 Fatsa Belediyespor vs Kızılcabölükspor
 26/09/2020 Ofspor vs 1877 Alemdağspor
 26/09/2020 Kemerspor 2003 vs Artvin Hopaspor
 26/09/2020 Payasspor vs Arnavutköy Belediye
 26/09/2020 Belediye Derincespor vs Manisaspor
 26/09/2020 Edirnespor vs Nevşehir Belediyespor
 26/09/2020 Diyarbekirspor vs 1928 Bucaspor
LİNKLER
Yukarı