HABER AKIŞI

Başkan Erdoğan'dan Açıklama

 Tarih: 04-03-2019 15:31:00  -   Güncelleme: 04-03-2019 21:54:33
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde mitingde vatandaşlara hitap etti.

Zonguldak'ta halka hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütleriyle kol kola, omuz omuza, dirsek dirseğe saldırıyorlar. Bir yanına FETÖ, diğer yanına PKK'yı alan üstelik de bunu göğsünü gererek yapan bir CHP yönetimi ile karşı karşıyayız. Bölücü örgütün güdümündeki parti pek çok yerde aday çıkartmadı. CHP ve Zillet İttifakı'ndaki diğer partilerin adaylarını destekliyorlar. PKK tarafından belirlenen isimler CHP listelerinde belediye meclis üyeliğine giriyor. Aynı şekilde pek çok yerde kazanılması halinde belediye yönetiminin nasıl paylaşılacağının pazarlıklarını yapıyorlar" dedi. 


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde mitingde vatandaşlara hitap etti. 31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi AK Parti'nin adaylarının tanıtıldığı mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, "Bizim muradımız hep milletimizle birlikte yol yürümek. Bizim muradımız hep milletimizle birlikte hedeflerimizi gerçekleştirmek olmuştur. Bizim muradımız hep milli iradeyi hakim kılmak, demokrasiyi özgürlükleri hukukları üstün tutmak olmuştur. Bu seçimde elbette öncelikle belediye başkanlarını seçeceksiniz. Ama sadece bu kadar değil. Aynı zamanda Türkiye'ye kurulmaya çalışılan tuzakları da birlikte bozacağız. Bu ülkenin ve milletin hasmı ne kadar kesim varsa hepsi de pür dikkat 31 Mart7ta sandıktan çıkacak sonucu bekliyor. Ülkemizin istikbaline, milletimizin, halkımızın işine, aşına ekmeğine kastedenler ellerini ovuşturarak bekliyor. Onlar ellerini ovuşturacak ama 31 Mart'ta benim milletim onlara gereken dersi verecek. Sınırlarımıza teröristlerle, ekonomimize kur faizle, soframıza vurguncularla birliğimize bölücülerle, beraberliğimize fitneyle saldıranlar şu anda pusuda bekliyor. Bu güne kadar içeride ve dışarıda ne yaptılarsa bu milletin çelik gibi iradesi karşısında çaresiz kalanlar 31 Mart için tarihlerinin en büyük ittifakını oluşturdular. Yolda birbirlerini görseler selam vermeyecek bunca benzemezi bir araya getiren nedir biliyor musunuz? Öyle ya bunları geçmişlerini inkar etme pahasına bir araya getiren bir şey olmalı. Zahirde Cumhur ittifakına ve şahsıma karşılık bir araya gelmiş görünüyorlar. Onları bir araya getiren Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaştığında sahip olacağı güçten korkuyorlar. Güya cumhuriyeti kuran partiyi koçbaşı gibi kullanıyorlar. CHP'nin yanına adı İyi kendi karışık partiyi, bir particiyi de katarak milletimize de pusu kuruyorlar" dedi. 

"Maalesef adı Saadet olan saadetsiz bir parti var" 
Millet İttifakı'nı eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına Saadet Partisi'ni de eleştirerek şöyle devam etti: 
"Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Şimdi bu konuşan bölücü terör örgütünün arkasında olduğu malum partinin eş başkanı. Ne diyor, "Güneydoğu'da oylar malum HDP'ye, Batı'da AK Parti'yi ve MHP'yi çökerteceğiz' diyor. Bunların yanında CHP var, sözde İYİ Parti var. Maalesef adı Saadet olan saadetsiz bir parti var. Bunu görüyoruz değil mi? Ben CHP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum. İYİ Parti'ye gönül veren, HDP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu kadar vatana ihanet içinde olanların bir araya geldiği, tepede tabanda değil bu üç partiye oy verecek misiniz? Bu dörtlü çeteye oy verecek misiniz? Ama Hayır demek yetmiyor, o zaman çok çalışacağız. Bunları da anlatacağız. Anlatacağız ki milletimiz gerçekleri görsün. Ne diyor, 'Biz sırtımızı PKK'ya, YPG'ye, PYD'ye dayıyoruz' diyor. Kadının söylediğine bak. Sen onlara dayayıver. Biz de sırtımızı milletimize ve Allah'ımıza dayıyoruz. Sizi Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, hatta Kandil'de inlerinize gömeceğiz dedik. Gömdük ve gömüyoruz. F16'larla, insansız hava araçları, silahlı insansız hava araçlarımızla bunları çökerttik, çökertiyoruz. Daha devam ediyoruz. Nefes aldırmayacağız. FETÖ'suna da diğerlerine de nefes aldırmayacağız. Bu can bu tende oldukça biz bunları kovalayacağız onlar kaçacak. Nereye giderlerse gitsinler, arkalarındayız. Benim vatandaşıma benim halkıma bunlar huzursuzluk veremeyecekler. Bunları kovalamaya devam edeceğiz. 31 Mart'ta istikrarımıza, istiklalimize, istikbalimize göz dikenlere derslerini veriyor muyuz? 31 Mart'ta milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? Zonguldak 31 Mart'ta tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? 31 Mart'ta mührü gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz? 31 Mart'ta merkezde ve ilçelerimizde belediye başkan adaylarımıza sahip çıkıyor muyuz?" 

"500 madenci için de birkaç ay içerisinde işlemlerini başlatacak, kura çekilişi ile kadroya alacağız" 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti hükumetlerinin Zonguldak'a yaptığı yatırımları anlattı. Önceki gün Türkiye Taşkömürü Kurumu'na kura ile alınan bin kişinin hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: 
"Zonguldak demek kömür demektir. Madencilik demektir. Madencilik alın terinin, emeğin belki de en fazla hissedildiği bu kelimelerin manasını hak ettiği illerden birisidir. Zonguldak ülkemizin en önemli emek şehridir. Burada kazanılan para helal mi helaldir. Sizlerde alın terinizle bileğinizle yüreğinizle helalinden ekmeğini kazanan emekçilerimizsiniz. Emekçinin hakkını gözetmek en başta görevimizdir. TTK'ya 1500 işçi alınacağı müjdesini geçtiğimiz yıl burada vermiştim. 2 gün önce gerçekleştirilen kura ile 1000 kardeşimiz TTK çalışanı oldu. Hayırlı ve bereketli olsun. İnşallah kalan 500 kardeşimizin de birkaç ay içerisinde işlemlerini başlatacak ve böyle bir kura çekilişi ile onları da kadroya alacağız. Bir başka önemli konu Havza-i Fahmiye kanunundan kaynaklanan ve 1910 yılından beri çözülemeyen ve Zonguldak ve Bartın'daki tapu sorunlarıdır. Bu konu asırlık bir konu olduğu halde özellikle seçim zamanları istismar edildi. Bunu da çözdük. Bu konuda 1986 yılında bir yasa çıkmıştı. Ama bu yasa Zonguldaklı kardeşlerimizin derdine derman üretemedi. Biz de 2015 yılında bu kanunu sizlerin de taleplerine uygun şekilde değiştirdik. TTK havzasında kadastro çalışmasını yaparak hak sahiplerini belirledik. Zonguldak'ta Havza-i Fahmiye'den mağdur toplam 14 bin vatandaşımız olduğunu tespit ettik. Ardından hak sahiplerine tapularını peyderpey vermeye başladık. Bunun yanında 2B yasası ile Zonguldak'ta 11 bin 800 vatandaşımızın başka bir tapu sorununu da çözdük. Şimdi de imar barışı ile Zonguldak'ta 57 bin 485 vatandaşımızın sıkıntısını hallettik. Böylece mülkiyetle ilgili problemleri ortadan kaldırmış olduk. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesiyle hareket ettik. Gerekirse devletimizin kasasına girecek paradan feragat ettik. Asırlık sorunları milletimizin lehine çözdük. İstihdam ve tapu ile ilgili bu hizmetler tüm Zonguldaklı kardeşlerime hayırlı olsun. Biz Zonguldak'ı sadece tüm kalbimizle sevmekle yetinmedik. Aynı zamanda Zonguldak'ı geliştirdik, kalkındırdık büyüttük. Zonguldak'a son on yılda 18.5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Eğitimde şehrimize 1760 adet derslik, BEÜ'yü 17 fakülte, Meslek Yüksek Okulu ve Yüksek Okullar kurarak büyüttük. Üniversitemizin öğrenci sayısını son 17 yılda iki katına çıkartarak 35 bine yükselttik. Yüksek öğrenim öğrencileri için 6 bin 664 kapasiteli yurt binaları açtık. Önümüzdeki yıl Çaycuma'da bin kişi, Kilimli 'de 300 kapasiteli olmak üzere yurt binaları daha açıyoruz. Gençli merkezi, spor salonu, sporcu eğitim merkezi, futbol sahaları, Ereğli'ye, Kilimli'ye ve Çaycuma'ya gençlik merkezleri inşa ettik. Devrek ve Ereğli'ye spor salonları yapıyoruz. Zonguldaklı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize toplam 925 milyon lira kaynakla destek olduk. Sağlıkta 9'u hastaneden oluşan toplam 19 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık." 

"150 yıllık proje olan Filyos Limanı alt yapı inşaatında yarıya geldik" 
Zonguldak'ta sağlık tesislerinin yanı sıra Karadeniz'in dünyaya açılan kapısı olacak olan Filyos Limanı'nın alt yapı inşaatında yarıya gelindiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak Havalimanı için de şöyle dedi: 
"Dik duracağız, diklenmeyeceğiz. Biz sadece ve sadece Allah'ın huzurunda rükûda ve secdede eğiliriz. Şu anda 400 yataklı Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ile birlikte 4 sağlık tesisimizin inşası sürüyor. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ni 150 yataklı ek blokla büyüteceğiz. 50 yataklı Alaplı devlet hastanesi, Kilimli entegre hastanemizin çalışması sürüyor. 17 yıl önce 3 adet atık su arıtma tesisiyle şehir nüfusunun yüzde 26'sına hizmet verilebiliyordu. Bu gün 14 atık su arıtma tesisiyle şehir nüfusunun yüzde 72'sine hizmet verilir hale geldi. Yakında 8 atık su arıtma tesisini sunacağız. Ulaşımda 22 km'den devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 168 km ilaveyle artırdık. Alaplı Yığılca yolunu 2 yıla kadar tamamlıyoruz. Demiryolu hattını rehabilite ettik. Kapasitesini artırdık. İnşallah Mart'ın ikinci yarısında yoğun bir çalışma ile Çaycuma Havalimanına tekrar inişler ve uçuşlar başlayacak. Zonguldak gar binasının tadilatını komple yaptık. Kırıkkale, Karabük, Zonguldak tren yolu hattını elektrikli hale getiriyoruz. Bölge için yapmayı planladığımız Adapazarı, Akçakoca, Ereğli, Bartın demiryolu projesidir. Yapımı devam eden Adapazarı-Karasu demiryolunun devamı olacak bu hattın fizibilite çalışmaları sürüyor. Önümüzdeki yıl içinde yapımına devam ediyoruz., 150 yıllık proje olan Filyos Limanı alt yapı inşaatında yarıya geldik. Filyos Limanı projesi ile batı Karadeniz'de kuzey güney aksında kombine taşımacılıkta gerçekleştirilecek." 

" Bay Kemal'in Mehmetçik ile bir alakası yok" 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ailesine ve şahsına yönelik sözleri nedeniyle yargı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.5 milyon lira ile cezalandırıldığını ifade ederek bu parayı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını belirtti. 
Erdoğan, "Zonguldak ile birlikte Karabük ve Bartın başta olmak üzere tüm Karadeniz'in ana ihracat merkezi Filyos olacak. Önemli burası. Karadeniz'in çıkış kapısı olacak Filyos Limanı hem Marmara limanlarının ve boğazların yükünü hafifletecek. Orta Asya ve Karadeniz'in dış ticaretin demiryolu hattını bu önemli limanın alt yapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına 2021 yılında başlayacağız. Filyos Limanı'nı 2023 yılına yetiştireceğiz. Filyos limanı ile endüstri sanayi bölgesine ulaşımı sağlamak için çift hatlı Ereğli tersaneler bölgesinin mendirek ve tersane limanını, Kilimli, Alaplı ve Hisarönü balıkçı barınaklarını inşa ettik. Zonguldak içme suyu tüneli ve kanalıyla içme suyunu temin ettik. Ereğli ve civar yerlerin içme suyu sorununu ishale hattı ile çözdük. Alaplı'ya içme suyu sağlayacak içme suyu barajı inşaatı devam ediyor. 61 adet taşkın koruma tesisleri ile 64 yerleşim yerini taşkınlardan koruduk. 18 adet taşkın koruma tesisimizin yapımı devam ediyor. Bay Kemal diyor ki çiftçi bitti. Arsalarını elinden aydılar diyor. Bak ben sana resmi rakamla konuşuyorum. Sen yalanla, iftirayla konuşuyorsun. Onun için yargı seni 2.5 milyon liraya mahkûm etti. Bana ve aileme attığın iftira nedeniyle. İnşallah ondan parayı tahsil ettiğim zaman onları da Mehmetçik Vakfı'na vereceğim. Bay Kemal'in Mehmetçik ile bir alakası yok. Benim Mehmet'imi, benim ordumu gidiyor Batı'ya, oradaki terör sevicilerine şikayet ediyor. Oradakiler ile beraber hareket ediyor. Bunların yandaşlarıyla beraber fotoğraf çektiriyor. Şimdi 31 Mart'ta buna bu dersi vermemiz lazım. Bay Kemal'i de görüyorsunuz. Benim milletime, bu hastaneler yakışır. Bay Kemal'in yönettiği hastaneler değil. O rezilliği gördünüz. Hijyen diye bir şey var mı? Vatandaş kuyrukta" dedi. 
"Tanzim satışlar kurduk ya, çok rahatsız olmuş" 
Tanzim satışlarının varlık kuyruğu olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle devam etti: 
"Kuyruklar yapılmış. Bay kemal onlar yokluk kuyruğu değil, varlık kuyruğu. Fırsatçılar senin gibi, işte onlara karşı biz anında hemen bir haftada bunları kurduk ve vatandaşımıza ucuz, uygun fiyatla sebze, meyve bunları getirmeye başladık. Fiyatlar bir anda yarı yarıya indi. Eğer 31 Mart'a kadar bu iş düzene girdi girdi, girmediği takdirde 81 vilayete bunu yaygınlaştıracağız. Çünkü vatandaşıma ucuza bu ürünleri getireceğiz. Adımlarımızı attık atıyoruz bunda kararlıyız. Bütün bunlarla beraber bu adımları atarken Zonguldaklı çiftçilerimize toplamda 411 milyon lirada tarımsal destek verdik. Bir teknopark, bir AR-GE merkezi kurduk. Filyos Endüstri Bölgesi için çalışmaları başlattık. Alaplı'ya bir OSB kurmak için harekete geçtik. Burada üretime geçildiğinde 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Girişimcilerimizi toplamda 7 katrilyon tutarında yatırım teşviki ile destekleyerek 13 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. 32 bin işyerimize 684 milyon liralık SGK Kurumu prim teşviki verdi. Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Gökçebey, Kozlu, Devrek., Kilimli ve Çaydeğirmeni beldesine doğalgazı getirdik. Batılıya var da benim milletime niye olmasın. Olacak. Olmayan yerlere de gelecek. İnşallah önümüzdeki dönemde Zonguldak'a daha büyük hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklarımızla kurumlarımızla bir her türlü çabayı gösteriyoruz. Sizlerin de desteğiyle belediyeler de çalışmalarıyla hizmet çıtasını yukarıya taşıyacağız. Ben bunları söylerken muhalefet ne söylüyor. Zonguldak'ta bunların Zonguldak Belediyesi olsun diğerleri ne yaptı? Yatırımları var mı? Yok. Zonguldak 31 Mart'ta hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz? Memleket işi gönül işi diyen kadroları iş başına getiriyor muyuz?" 

"Terör örgütleriyle kol kola omuz omuza dirsek dirseğe saldırıyorlar" 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eskiler zahmetsiz zahmet olmaz derdi. Rabbim de insan için ancak çalıştığının karşılığı vardır buyuruyor. Bunun için biz siyasi hayatımız boyunca gece gündüz çalıştık. Bizi en iyi de Zonguldak'ın anlayacağını biliyorum. Bu şehir emeğin ve alın terinin üzerine kurulmuştur. Esnafımız çalışmanın kıymetini iyi bilir. Sabah dükkânını, atölyesini besmele ile açar. Akşama kadar çalışır çabalar, tevekkülle bunun neticesini bekler. Çalışmanın alın terinin anlamını çok iyi bilir. Ama bir kesim var ki çalışmadan çabalamadan sadece oturduğu yerden ahkâm keserek yalan yanlış ifadelerle rakiplerini karalayarak ülke yönetiminin kendilerine verilmesini bekler. Ülkemizdeki muhalefet partilerinden bahsediyorum. CHP'nin ve diğer haricîlerin ülkemiz. Bölgemiz ve insanlık için dişe dokunur bir projelerini, tekliflerini duydunuz mu? Kendi içlerinde yaptıkları koltuk kavgasının onda birini ülkemizin ve milletimizin düşmanlarına karşı verdiklerini gördünüz mü? Seçimden önce liste mücadelesinde verdikleri vakitlerinin milletimiz için sarf ettiklerine şahit oldunuz mu? Bize yönelttikleri saldırıların binde birini ülkemizi hedef alan terör örgütlerine yaptıklarını gördünüz mü? Tam tersine, terör örgütleriyle kol kola, omuz omuza, dirsek dirseğe saldırıyorlar. Bir yanına FETÖ, diğer yanına PKK'yı alan üstelik de bunu göğsünü gererek yapan bir CHP yönetimi ile karşı karşıyayız. Zonguldak'ta bu mutabakatın adayı CHP'li. Buna dersini vermeyecek miyiz? Bölücü örgütün güdümündeki parti pek çok yerde aday çıkartmadı. CHP ve Zillet İttifakı'ndaki diğer partilerin adaylarını destekliyorlar. PKK tarafından belirlenen isimler CHP listelerinde belediye meclis üyeliğine giriyor. Aynı şekilde pek çok yerde kazanılması halinde belediye yönetiminin nasıl paylaşılacağının pazarlıklarını yapıyorlar. Türkiye'yi ve CHP'yi bu duruma düşürenler 31 Mart'ta ülkesine ve milletine gönülden bağımlı CHP tabanından hak ettikleri dersi alacaktır. Siyasette de yerliyi ve milli duruşa ihtiyacımız var. Sırtını terör örgütlerine dayayanla siyaset olmaz. Biz Rabia'mızla bunlara karşı sıkı sıkıya duracağız" diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  BURSA HABERLERİ
DEAŞ Şüphelisi Kadınlar... DEAŞ Şüphelisi Kadınlar... Bursa’da TEM ekipleri tarafından yapılan operasyonda gözaltına alınan ve İnterpo..
Enginar'a Büyük İlgi! Enginar'a Büyük İlgi! Ülkemizde 9 ay boyunca tezgahlarda yerine alan enginar bu yıl zamlardan en az et..
Bursa Valisi'nden 23 Nisan Mesajı Bursa Valisi'nden 23 Nisan Mesajı Bursa Valisi Yakup Canbolat 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle..
Bursa'da O Davada Karar! Bursa'da O Davada Karar! Bursa’da bindiği taksinin şoförüne gasp girişiminde bulunan sanık ilk duruşmada ..
  BURSASPOR HABERLERİ
Bursaspor İlk Puanını Aldı Bursaspor İlk Puanını Aldı Bursaspor, Teknik Direktör Mesut Bakkal ile çıktığı ikinci maçında ilk puanını a..
Gündüz:Kasımpaşa Maçı Bizim İçin Fırsattır! Gündüz:Kasımpaşa Maçı Bizim İçin Fırsattır! Bursaspor eski Teknik Direktörü Yalçın Gündüz, Bursa'da Gündem Spor programına k..
Bursaspor İçin Önemli Proje Bursaspor İçin Önemli Proje Bursaspor Başkanı Ali Ay, gündemi değerlendirerek, “Projelerden birincisi arsa, ..
Bursaspor'un Taşınmazları Ali Ay'a Devredildi! Bursaspor'un Taşınmazları Ali Ay'a Devredildi! Bursaspor Kulübü'nün uzun zamandır alıcı bulamadığı taşınmazları, kulüpten alac..
  DÜNYA HABERLERİ
Dünya'nın En İyi Üç Dağcısı Kayboldu Dünya'nın En İyi Üç Dağcısı Kayboldu Dünyanın yaşayan en iyi dağcılarından David Lama, Hansjorg Auer ve Jess Roskelly..
Macron:Yeniden İnşa Edeceğiz! Macron:Yeniden İnşa Edeceğiz! Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, başkent Paris'in simgelerinden olan 850 yı..
Çavuşoğlu'ndan 'Notre Dame' Mesajı Çavuşoğlu'ndan 'Notre Dame' Mesajı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Notre Dame Katedrali’ndeki yangınla ilgili ol..
Notre Dame Katedrali'nde Yangın Notre Dame Katedrali'nde Yangın Fransa'nın başkenti Paris’in her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edile..
  EKONOMİ HABERLERİ
Altın Piyasasında Son Durum... Altın Piyasasında Son Durum... Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 234,50 lira oldu. ..
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,7620 liradan, euro ise 6,5420 liradan güne başladı.
Döviz Piyasasında Son Durum Döviz Piyasasında Son Durum Serbest piyasada dolar 5,8070 liradan, euro ise 6,57 liradan güne başladı.
İşsizlik Rakamları Açıklandı İşsizlik Rakamları Açıklandı İşsizlik oranı Ocak ayında 3,9 puanlık artış ile yüzde 14,7 seviyesinde gerçekle..
  GÜNDEM HABERLERİ
Milyonlarca İşçiye Müjde! Milyonlarca İşçiye Müjde! Milyonlarca işçiye müjdeli haber Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nden geldi. Yüksek Ma..
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılı..
Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçlar kaydı Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçlar kaydı Tokat-Sivas Karayolu kar yağışı, buzlanma ve araçların kayması nedeni ile ulaşım..
Irak Sınırından Acı Haber! Şehit ve Yaralılarımız Var Irak Sınırından Acı Haber! Şehit ve Yaralılarımız Var Türkiye-Irak sınırında devam eden terör operasyonunda 4 askerimiz şehit oldu, 6 ..
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Sözcüsünden Açıklama AK Parti Sözcüsünden Açıklama Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik:"Sn Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Os..
İstanbul İçin Gözler YSK'da! İstanbul İçin Gözler YSK'da! Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptaline ..
Kılıçdaroğlu'nun götürüldüğü evin sahibi Rahim Doruk  konuştu Kılıçdaroğlu'nun götürüldüğü evin sahibi Rahim Doruk konuştu Şehit piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı’nın cenaze töreninde saldırıya uğrayan ..
Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırı sonrası tepkiler yağıyor Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırı sonrası tepkiler yağıyor Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın cenaze n..
  SAĞLIK HABERLERİ
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Çocuk gelişim uzmanları çocukların ergenlik yaşlarının ebeveynleri ile benzerlik..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Doğru bir beden postürü sağlanarak yapılan pilatesin bel ve omurga sağlığını kor..
Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Dikkat Uzmanlar Uyarıyor! Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Gül Güner Nar, çocuklarda abur cubur..
Tedavide Yeni Yöntem! Tedavide Yeni Yöntem! Özel Hayat Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Yasin Kapucu, idrar yolundan giriler..
  EĞİTİM HABERLERİ
MEB'den Öğrencilere Müjde! MEB'den Öğrencilere Müjde! 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçim nedeniyle 1 Nisan'da ilk ve orta dereceli ..
Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullar arasındaki imkan ve farklılıkların azal..
Bakanlıktan Flaş Karar! Bakanlıktan Flaş Karar! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması, yarın saat 10.00'da Milli Eğitim Bakanı Ziya..
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 29 18 3 8 45 16 62 +29
2 Galatasaray 29 17 4 8 62 29 59 +33
3 Beşiktaş 29 16 5 8 62 38 56 +24
4 Trabzonspor 29 15 7 7 52 38 52 +14
5 Alanyaspor 29 12 12 5 31 34 41 -3
6 Antalyaspor 29 12 12 5 33 46 41 -13
7 Çaykur Rizespor 29 9 9 11 41 41 38 0
8 Yeni Malatyaspor 29 10 11 8 39 39 38 0
9 Kasımpaşa 29 11 13 5 47 51 38 -4
10 Atiker Konyaspor 29 8 8 13 33 33 37 0
11 MKE Ankaragücü 29 10 13 6 30 42 36 -12
12 Kayserispor 29 9 11 9 28 40 36 -12
13 Sivasspor 29 9 12 8 41 45 35 -4
14 Fenerbahçe 29 7 10 12 34 40 33 -6
15 Bursaspor 29 5 10 14 25 34 29 -9
16 BB Erzurumspor 29 6 13 10 30 38 28 -8
17 Göztepe 29 8 18 3 26 37 27 -11
18 Akhisarspor 29 6 17 6 30 48 24 -18
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 15 11 2 2 25 8 35
2 Ümraniyespor 16 9 4 3 24 14 30
3 Hatayspor 15 8 2 5 25 9 29
4 Denizlispor 15 8 2 5 27 12 29
5 Gazişehir Gaziantep FK 15 8 4 3 24 11 27
6 Balıkesirspor Baltok 15 8 4 3 25 18 27
7 Adana Demirspor 15 7 3 5 26 14 26
8 Altınordu 15 7 4 4 25 14 25
9 Boluspor 15 7 4 4 21 12 25
10 Eskişehirspor 15 6 3 6 20 18 24
11 İstanbulspor 14 7 4 3 22 21 24
12 Osmanlıspor FK 15 7 7 1 19 18 22
13 Altay 15 5 5 5 18 14 20
14 Adanaspor 15 3 6 6 19 19 15
15 Giresunspor 15 4 8 3 15 21 15
16 Afjet Afyonspor 15 3 8 4 17 28 13
17 Elazığspor 15 3 9 3 16 24 12
18 Kardemir Karabükspor 15 0 12 3 6 33 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 16 12 2 2 43 13 38
2 Fatih Karagümrük 16 12 2 2 32 15 38
3 Menemen Belediyespor 16 10 2 4 34 19 34
4 Tuzlaspor 16 10 3 3 36 12 33
5 Sivas Belediyespor 16 8 3 5 28 20 29
6 Bandırmaspor 16 8 5 3 26 19 27
7 Etimesgut Belediyespor 16 7 3 6 20 13 27
8 Şanlıurfaspor 16 7 4 5 22 14 26
9 Zonguldak Kömürspor 16 7 4 5 19 15 26
10 Tarsus İdman Yurdu 16 7 5 4 32 25 25
11 Pendikspor 16 6 3 7 24 19 25
12 Kahramanmaraşspor 16 7 5 4 19 16 25
13 Kırklarelispor 16 6 4 6 20 16 24
14 Konya Anadolu Selçukspor 16 4 5 7 24 29 19
15 Bak Spor 16 4 5 7 16 28 19
16 Tokatspor 16 5 8 3 15 18 18
17 Fethiyespor 16 3 6 7 11 18 16
18 Darıca Gençlerbirliği 16 3 10 3 13 33 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 15 10 0 5 33 12 35
2 Hekimoğlu Trabzon 15 9 1 5 22 7 32
3 Tire 1922 15 8 0 7 23 8 31
4 Nevşehir Belediyespor 15 7 1 7 30 15 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Artvin Hopaspor 15 6 2 7 16 10 25
7 Erzin Belediyespor 15 6 3 6 29 15 24
8 Karaköprü Belediyespor 15 7 5 3 24 19 24
9 Şile Yıldızspor 15 7 6 2 32 21 23
10 Silivrispor 15 6 4 5 16 9 23
11 Yomraspor 15 5 3 7 19 14 22
12 Batman Petrolspor 15 6 5 4 14 15 22
13 Erbaaspor 15 5 4 6 19 13 21
14 Gebzespor 15 5 5 5 16 13 20
15 Kozan Belediyespor 15 4 4 7 14 17 19
16 Büyükçekmece Tepecikspor 15 5 7 3 17 19 18
17 Körfez Spor Kulübü 15 1 11 3 8 33 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/04/2019 Medipol Başakşehir vs Göztepe
 27/04/2019 Antalyaspor vs BB Erzurumspor
 27/04/2019 Çaykur Rizespor vs Sivasspor
 27/04/2019 Fenerbahçe vs Trabzonspor
 28/04/2019 Bursaspor vs Akhisarspor
 28/04/2019 Kayserispor vs Alanyaspor
 28/04/2019 Beşiktaş vs MKE Ankaragücü
 29/04/2019 Atiker Konyaspor vs Galatasaray
 29/04/2019 Yeni Malatyaspor vs Kasımpaşa
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Giresunspor
 27/04/2019 Hatayspor vs Adanaspor
 27/04/2019 Altınordu vs Altay
 28/04/2019 İstanbulspor vs Elazığspor
 28/04/2019 Adana Demirspor vs Boluspor
 28/04/2019 Osmanlıspor FK vs Ümraniyespor
 28/04/2019 Denizlispor vs Balıkesirspor Baltok
 29/04/2019 Eskişehirspor vs Afjet Afyonspor
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Gençlerbirliği
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor - Gençlerbirliği Kardemir Karabükspor ligdeki son 30 maçında hiç kazanamadı  Gençlerbirliği yenilmez
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor - Gençlerbirliği Gençlerbirliği ligdeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Gençlerbirliği yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Fatih Karagümrük
 28/04/2019 Fethiyespor vs Pendikspor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor vs Manisa BBSK
 28/04/2019 Kırklarelispor vs Tarsus İdman Yurdu
 28/04/2019 Menemen Belediyespor vs Şanlıurfaspor
 28/04/2019 Sivas Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 28/04/2019 Tokatspor vs Anadolu Selçukspor
 28/04/2019 Tuzlaspor vs Bandırmaspor
 28/04/2019 Zonguldak Kömürspor vs Bak Spor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor - Manisa BBSK Kahramanmaraşspor ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Kahramanmaraşspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Artvin Hopaspor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 28/04/2019 Gebzespor vs Ergene Velimeşe
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 28/04/2019 Kozan Belediyespor vs Yomraspor
 28/04/2019 Nazilli Belediyespor vs Erzin Belediyespor
 28/04/2019 Nevşehir Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 28/04/2019 Silivrispor vs Erbaaspor
 28/04/2019 Tire 1922 vs Batman Petrolspor
 28/04/2019 Artvin Hopaspor - Büyükçekmece Tepecikspor Artvin Hopaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Artvin Hopaspor yenilmez
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor - Şile Yıldızspor Karaköprü Belediyespor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Şile Yıldızspor yenilmez
LİNKLER
Yukarı